Products
DEWALT TSTAK - CART DWST1-71229
- S251-06
Description:
Product Overview
Easily transport your TSTAK® boxes with this 4 Wheel Cart. Equipped with heavy duty wheels, it can roll on difficult surfaces.
Additional Features
- Load capacity up to 100kg
- Four 360° heavy-duty swivelling wheels for maximum manoeuvrability
| Specifications | |
| Weight Capacity | 100 Kg |
| System Connectivity | TSTAK |
| Product Width | 48.6 cm |
| Product Height | 18.1 cm |
| Product Weight | 4 Kg |
| Number of Wheels | 4 |
| On Wheels | Yes |
| Standards/Norms | yes |
| V-Groove for Timber | No |
| Depth | 43.6 cm |
| Number of Pieces | 1 |
| Product Length | 44 cm |
| Is it a Set | No |
| Packaging | Carton |
P339 Share
| ITEM NO. | PACKING (PC) BOX | Quantity |
|---|---|---|
| 251-06-DWST171229 | 1 / 1 |