Products
DEWALT 12V MAX IMPACT DRIVER (2.0AH X2) DCF805D2A
- S191-01
Description:
| Technical Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| No-Load Speed | 0-2450 rpm |
| Impact Rate | 0-2450 ipm |
| Max Torque | 107 nm |
| Tool Holder | 6.35 mm (1/4") |
| LED Light | Yes |
| Weight Without Battery | 0.8 kg |
| Included | |
| Battery | 2 X 2.0 Ah |
| Charger | 1 pc |
| Carrying Bag | Yes |
| Driver & Drill bits Set DT71507 | Yes |
P329 Share
| ITEM NO. | PACKING (SETS) BOX | Quantity |
|---|---|---|
| 191-01-DCF805D2A | 1 / 1 |